Opublikowane: 2023-11-30

Zjawisko dyskryminacji na polskich uczelniach medycznych z perspektywy studentek i studentów

Agata Krzywoń Logo ORCID , Victoria Szulik Logo ORCID

Abstrakt

Tematyka niniejszego artykułu dotyczy dyskryminacji na polskich uczelniach medycznych. Podstawą do jego przygotowania było badanie przeprowadzone przez autorki w pierwszych miesiącach 2023 r. wśród studentek oraz studentów uniwersytetów medycznych z całej Polski. Jednym z najczęstszych powodów dyskryminacji, wymienianym zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, była płeć. Autorki starały się ustalić, czy studenci znają możliwości zgłaszania przypadków dyskryminacji do właściwych organów oraz jakie są przyczyny, dla których decydują się tego nie robić. Badanie miało również na celu ustalenie, z jaką reakcją ze strony uczelni spotykają się studenci, którzy reagują na zachowania dyskryminacyjne, i czy ich zdaniem są to działania wystarczające. Odpowiedzi udzielone przez respondentów dowodzą, że dyskryminacja na uniwersytetach medycznych stanowi problem powszechny oraz wielowymiarowy.

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Krzywoń, Agata, i Victoria Szulik. 2023. „Zjawisko Dyskryminacji Na Polskich Uczelniach Medycznych Z Perspektywy Studentek I studentów”. Forum Polityki Kryminalnej, nr 2(6) (listopad):1-21. https://doi.org/10.31261/FPK.2023.06.03.

Cited by / Share

Nr 2(6) (2023)
Opublikowane: 2024-02-16


eISSN: 2720-1589
Ikona DOI 10.31261/FPK

Wydawca
Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego | University of Silesia Press

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.