Opublikowane: 2021-12-31

Społeczno-emocjonalny kontekst e-learningu w opinii nauczycieli

Irena Przybylska Logo ORCID

Abstrakt

W artykule przedstawiono wyniki badań nad społeczno-emocjonalnym kontekstem kształcenia zdalnego. Głównym celem badania było rozpoznanie doświadczeń nauczycieli pracujących zdalnie, a w szerszym ujęciu trudności, które wynikają z zapośredniczenia kontaktów osobistych. Główny problem badawczy opisywanego projektu to: Jak nauczyciele spostrzegają relacje z uczniami i innymi nauczycielami oraz jakie jest ich samopoczucie w związku z prowadzeniem zajęć na odległość? Na podstawie wyników badania diagnostycznego przeprowadzonego w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i zawodowych na Śląsku można stwierdzić, że samopoczucie badanych nauczycieli pogorszyło się ze względu na konieczność pozostania w domu i długotrwałą izolację społeczną. Nauczyciele wskazywali również na pogorszenie stosunków z uczniami i rozluźnienie więzi w klasie. Artykuł kończą rekomendacje dla praktyki kształcenia zdalnego.

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Przybylska, I. (2021). Społeczno-emocjonalny kontekst e-learningu w opinii nauczycieli. International Journal of Research in E-Learning, 7(2), 1–21. https://doi.org/10.31261/IJREL.2021.7.2.09

Cited by / Share

Tom 7 Nr 2 (2021)
Opublikowane: 2022-02-21


ISSN: 2451-2583
eISSN: 2543-6155

Wydawca
Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego | University of Silesia Press

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.