Opublikowane: 2020-06-21

Nowe podejście do zrównoważonego rozwoju jako praktyki działania

Firat Barçadurmuş Logo ORCID

Abstrakt

Globalne ocieplenie dotyka zarówno rodzaj ludzki, jak i inne gatunki. Ocenia się, że jeśli ludzkość nie będzie przeciwdziałać zmianom w dzisiejszym świecie, zarówno obecne, jak i przyszłe pokolenia staną w obliczu nieodwracalnych konsekwencji. W tym celu, aby zmniejszyć wpływ globalnego ocieplenia, należy skupić się na aspekcie zrównoważonego rozwoju. Szczególnie istotne jest wdrożenie zrównoważonego rozwoju w perspektywie indywidualnej, politycznej, gospodarczej i globalnej.

Celem niniejszego artykułu jest omówienie skutków zmian klimatycznych, które są konsekwencją globalizacji i globalnego ocieplenia, zbadanie propozycji rozwiązania jednego z istotnych problemów dnia dzisiejszego, by wnieść swój wkład w rozwiązanie problemu, by przedstawić inne podejście do zrównoważonego rozwoju i zyskać nowy wymiar zrównoważonego rozwoju. Innym celem tego artykułu jest wyjaśnienie zrozumienia zrównoważonego rozwoju jako praktyki działania, praktyki wynikającej ze zrównoważonego rozwoju firm, praktyki wynikającej ze zrównoważonego rozwoju państwa i praktyki wynikającej ze zrównoważonego rozwoju jednostki. Pytanie badawcze brzmi: czym jest zrównoważony rozwój jako praktyka działania?

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Barçadurmuş, F. (2020). Nowe podejście do zrównoważonego rozwoju jako praktyki działania. Studia Politicae Universitatis Silesiensis, 29, 9–23. https://doi.org/10.31261/spus.9571

Cited by / Share

Tom 29 (2020)
Opublikowane: 2020-06-15


ISSN: 1895-3492
eISSN: 2353-9747
Ikona DOI 10.31261/spus

Wydawca
Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego | University of Silesia Press

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.