40
„Prawne Problemy Górnictwa i Ochrony Środowiska” (PPGiOŚ) stanowią kontynuację „Prawnych Problemów Górnictwa” (ostatni numer ukazał się w 1995 r.), nad których redakcją czuwali pracownicy Katedry Prawa Górniczego i Ochrony Środowiska. Periodyk adresowany jest do szerokiego kręgu autorów (zarówno do praktyków jak i teoretyków, tak dla doktorantów jak i dla studentów) i odbiorców zainteresowanych przedmiotową tematyką. Głównym kryterium decydującym o opublikowaniu tekstu jest jego wartość merytoryczna i zgodność z profilem czasopisma obejmujących szeroko rozumiane prawo ochrony środowiska.
Czasopismo jest indeksowane w bazach:
- Central and Eastern European Online Library,
- Central European Journal of Social Sciences and Humanities,
- Index Copernicus World of Journals,
- BazHum,
- Śląskiej Bibliotece Cyfrowej,
- European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences,
- Arianta,
- ROAD,
- WorldCat,
- NUKAT,
- DOAJ,
- Electronic Journals Library,
- EBSCO
- Ulrich's Periodicals Directory
- EuroPub
- ZDB
- OpenAlex.
Czasopismo jest współwłasnością Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego oraz Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Aktualna punktacja
2024-01-19
Czasopismo Prawne Problemy Górnictwa i Ochrony Środowiska znajduje się w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych z dnia 5 stycznia 2024 r. z przypisaną liczbą – 40 pkt.
PUNKTY
2023-07-18
Miło nam poinformować, że czasopismo Prawne Problemy Górnictwa i Ochrony Środowiska znajduje się w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych zgodnie z Komunikatem Ministra z dnia 17 lipca 2023 r. z przypisaną liczbą – 70 pkt.
PUNKTY
2021-12-02
Z wielką radością informujemy, że czasopismo Prawne Problemy Górnictwa i Ochrony Środowiska znajduje się w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych opublikowanych Komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 grudnia 2021 r. z przypisaną liczbą 40 punktów.
- EBSCO
- CEEOL
- CEJSH
- DOAJ
- Index Copernicus
- BazHum
- Śląska Biblioteka Cyfrowa
- ERIH Plus
- Arianta
- Google Scholar
- ROAD
- EZB
- Dimensions
- Biblioteka Nauki
- MOST Wiedzy