Punktacja MEiN:

40

ISSN: 2719-2687 (Print) ISSN: 2451-3849 (Online) DOI: 10.31261/ZOOPHILOLOGICA

         Metadata from Crossref logo          Metadata from Crossref logo        Crossref Similarity Check logo

Zoophilologica. Polish Journal of Animal Studies to pierwsze i, jak dotąd, jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej czasopismo naukowe poświęcone szerokim zagadnieniom kulturowym i społecznym w perspektywie human-animal studies. Ukazuje się od 2015 roku jako e-rocznik w serwisie Open Journal Systems. Od 2021 roku czasopismo przechodzi na półroczny cykl wydawniczy. Publikuje artykuły naukowe, monograficzne i przeglądowe oraz recenzje, noty o książkach i sprawozdania badaczy reprezentujących różne dyscypliny nauk społecznych, przyrodniczych i humanistycznych, którzy włączają studia nad relacjami ludzi i zwierząt do swojego warsztatu badawczego.

Od piątego wydania informacje na stronie czasopisma ukazują się w pełni w dwóch językach, polskim i angielskim. Obecnie jesteśmy w trakcie aktualizowania informacji w obu językach we wszystkich numerach.

Od nr 5/2019 czasopismo znajduje się na polskiej liście ministerialnej i posiada 40 punktów.

Od 2021 roku pismo jest indeksowane na listach ERIH+ i DOAJ.

Od 2022 roku pismo jest indeksowane w bazie Scopus.

 

Czasopismo jest współwłasnością Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego oraz Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 
 

"ZOOPHILOLOGICA" 1/2024 "Transfiguracje weganizmu" pod red. Marzeny Kubisz i Agaty Sitko (CFP)

2022-05-04

Zapraszamy Państwa do nadsyłania tekstów do numeru 1/2024 pod redakcją gościnną Marzeny Kubisz i Agaty Sitko, który będzie poświęcony tematowi "Transfiguracje weganizmu". Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2023 roku. 

"Zoophilologica" 2(12)/2023 - nabór tekstów do 31 marca

2022-01-11

Zapraszamy Państwa do nadsyłania tekstów do numeru 2(12)/2023 pod redakcją gościnną Hanny Mamzer i Łucji Lange, który będzie poświęcony tematowi "Weterynaryjna praca socjalna jako nowy obszar teorii i praktyki". Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2022. 

Publikacja "Antropocen czy kapitałocen? Natura, historia i kryzys kapitalizmu" (red. Jason W. Moore) pod patronatem "Zoophilologiki"

2021-10-14

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy i Autorzy! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że "Zoophilologica" objęła patronatem serię wydawniczą "Humanistyka Środowiskowa" wydawaną przez Wydawnictwo WBPiCAK. W serii ukazała się już pierwsza książka: "Antropocen czy kapitałocen? Natura, historia i kryzys kapitalizmu" pod red. Jasona W. Moore'a. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami publikacji.

   • BazHum
  • Biblioteka Narodowa (National Library of Poland)
  • CEJSH - The Central European Journal of Social Sciences and Humanities
  • CEEOL - Central and Eastern European Online Library
  • DOAJ - Directory of Open Access Journals
  • EBSCO
  • IC Journals Master List
  • ERIH+ - The European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences (ERIH PLUS)
  • NUKAT (Union Catalog of Polish Research Libraries)
  • SCOPUS

MEiN
40 punktów

ICV
91.41 - 2020 r.